'Turnuvanın Golü'nü James attı

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
James Rodriguez’in 2014 Dünya Kupası’nda Uruguay ile oynadıkları çeyrek final karşılaşmasında attığı gol, FIFA.com kullanıcıları arasında yapılan oylamada 4 milyondan fazla oyla “Turnuvanın Golü” seçildi.
21/07/2014 - 14:18
Uruguay’da Luis Suarez’in cezası nedeniyle oynayamadığı ilk karşılaşma olan 2014 FIFA Dünya Kupası çeyrek finalinde Cuadrado’nun attığı pası göğsünde kontrol eden James Rodriguez, şık bir voleyle topu ağlara göndermişti. 
 
Adı son günlerde Real Madrid ile anılan 23 yaşındaki James Rodriguez’in 2014 FIFA Dünya Kupası çeyrek finalinde Uruguay karşısında 28. dakikada attığı gol, Robin van Persie’nin kafa golünü geride bırakarak “Turnuvanın Golü” seçildi. 
 
Oylamaya giren diğer golleri izlemek için tıklayın. 
 
James, 4 milyondan fazla kişinin FIFA.com’da oylarıyla belirlediği ödülü kazanan 3. Güney Amerikalı futbolcu oldu. Daha önce Maxi Rodriguez 2006’da, Diego Forlan ise 2010’da bu ünvanı elde etmişti.  

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.