Almanya’nın griple imtihanı

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Almanya milli takımından 7 oyuncu grip ile savaşıyor. Teknik direktör Löw ise hastalanan oyuncuların ismini açıklamıyor.
04/07/2014 - 15:48
Almanya takımında Fransa ile oynanacak çeyrek final karşılaşması öncesinde grip sıkıntısı yaşanıyor. Takımın 3’te 1’inin boğaz ağrısından şikayetçi olduğunu ifade eden teknik direktör Löw, oyuncuların yine de antrenman yapmaya müsait olduğunu belirtti. 
 
Löw, “Oyuncularda hala biraz soğuk algınlığı var ama bitkinlik söz konusu değil. Maça kadar kötüleşmemelerini umuyorum. Bazen böyle ufak problemler yaşarsınız ve ne kadar kötüye gideceğini görmek için bir gün kadar beklemeniz gerekir. Örneğin Mats Hummels ağır grip olmuştu, ateşi vardı” şeklinde konuştu.
 
Mats Hummels ve Christoph Kramer’in hafta başında hastalık dolayısıyla sıkıntı yaşamışlardı. 
 
Löw, Brezilya içinde sürekli seyahat etmelerinin ve 4 maçı da farklı ilkimlerdeki bölgelerde yapmış olmalarının oyuncuları etkilediği görüşünde. 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.