''Azzurri'yi çalıştırmış olmaktan hep gurur duyacağım''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Galatasaray’ın teknik direktörlük için anlaştığı İtalya eski teknik direktörü Cesare Prandelli, FIFA’ya açıklamalarda bulundu.
08/07/2014 - 13:01
Galatasaray’ın yeni teknik patronu Cesare Prandelli, İtalya’nın Dünya Kupası’ndan elenmesinin ardından, sözleşmesinin bitmesine 2 yıl kala teknik direktörlük görevinden istifa etmişti. 
 
İtalya Futbol Federasyonu’nun internet sitesinde bir yazı yayınlayan Prandelli, “İnsanın hayatında 4 senede çok fazla şey gerçekleşiyor. Bir proje üzerinde çalışırken birçok insanla kuvvetli bağlar kuruyorsunuz. O insanların her birine yolculuğunda bana eşlik ettikleri, tavsiye verdikleri ve beni destekledikleri için teşekkür etmek istiyorum” dedi. 
 
Tek tek herkese ulaşmakta zorlandığı için yazmayı seçtiğini belirten tecrübeli teknik adam, yazısına şöyle devam etti: 
 
“Hepinizle çalışmak bir ayrıcalıktı ve her zaman bununla gurur duyacağım. Azzurri formasına ne kadar tutkuyla bağlı olduğunuzu biliyorum. 
 
Bu 4 yılda başlı başına emeği geçen Başkan Giancarlo Abete’ye özellikle teşekkür etmek istiyorum. 
 
Umuyorum ki pozitif ve negatif tecrübelerimiz, İtalyan futbolunun hak ettiği saygıyı kazanması açısından bir başlangıç teşkül eder.” 
 
Prandelli, 2010’da milli takımın başına geçmeden önce Roma ve Fiorentina’da teknik direktörlük yaptı. Teknik adam, İtalya'yı Euro 2012'de final oynatma başarısı göstermiş ama finalde İspanya'ya mağlup olarak organizasyonu ikinci tamamlamıştı. Takım, FIFA Konfederasyonlar Kupası'nda ise üçüncü olmuştu.
 
Prandelli, bugün sözleşme imzalayarak Galatasaray’daki teknik direktörlük görevine resmen başlayacak. 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.