Brezilya'da Zorunlu Su Molası

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Brezilya'da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası'nda, sıcak havalarda oynanan karşılaşmalarda zorunlu su molaları verilecek.
21/06/2014 - 13:35
Yirmincisi Brezilya'da düzenlenen FIFA Dünya Kupası'nda ev sahibi Brezilya mahkemelerince alınan karar gereği, 32 dereceyi bulan sıcak havalarda oynanan karşılaşmalarda artık zorunlu su molaları verilecek.
 
Karar sonrası gerekli şartlar sağlandığında karşılaşmanın 30'uncu ve 75'inci dakikalarında zorunlu su molaları verilecek olurken, eğer karara uyulmaz ve su molası verilmez ise FIFA, her maç için 90 bin dolar para cezası ödeyecek.
 
FIFA sözcüsü Delia Fisher konu ile ilgili yaptığı açıklamada ''Mahkeme bizim de her zaman yapmayı planladığımız gibi, sadece kendi prosedürlerimizi izlememizi belirtiyor.'' dedi.
 
İtalya Teknik Direktörü Cesare Prandelli daha önce yaptığı açıklamada bu denli sıcak havada ve yoğun tempoda oynanan karşılaşmalarda su molası verilmemesini çılgınlık olarak nitelendirmişti.

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.