Cezayir’i Sırtlayabilecek Tek İsim: Sofiane Feghouli

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Elli iki senelik ülke futbolu tarihinde üçüncü defa Dünya Kupası’na katılacak olan Cezayir, turnuvada ilerlemek için iki küçük umut ışına sahip: Nispeten daha kolay bir grupta yer almak ve kadroda Sofiane Feghouli gibi birden çok hünere sahip bir ismi bulundurmak.
24/05/2014 - 16:04
Elli iki senelik ülke futbolu tarihinde üçüncü defa Dünya Kupası’na katılacak olan Cezayir, turnuvada ilerlemek için iki küçük umut ışına sahip: Nispeten daha kolay bir grupta yer almak ve kadroda Sofiane Feghouli gibi birden çok hünere sahip bir ismi bulundurmak.
 
2014 Dünya Kupası’nda Belçika, Rusya ve Güney Kore ile aynı gruba düşen Afrika temsilcisi Cezayir, kendisinden beklenmeyeni başarmak için kolları sıvamış durumda… Brezilya’da gerçekleşecek olan organizasyon için kıtasında Mali, Benin ve Rwanda ile karşılaşan Yeşil-Beyaz formalı ülke, o gruptaki 6 maçta 5 galibiyet, 1 beraberlik alarak grubundan lider çıktı ve bir sonraki turda karşılaştığı güçlü Burkina Faso’yu da eleyerek; Güney Amerika’ya giden uçaktan biletini almış oldu.
 
Bir zamanlar ülkemiz takımlarından Trabzonspor’un da teknik direktörlüğünü üstlenen Vahid Halilhodzic tarafından yönetilen Cezayir, her ne kadar diğer Afrika ülkelerine göre daha güçsüz bir konumda bulunsa da; Dünya Kupası’nda bulundukları grup ile sürpriz yapabilecek konumda… H grubu liderliğini alması beklenen Belçika’nın arkasına geçmek için Rusya ve Güney Kore’yi alt etmek zorunda olan Cezayir, bu iki ülkeyi saf dışı bıracak birçok oyuncuya da sahip.
 
http://imgim.com/alg%C3%A9rie-feghouli-hilal-soudani.jpg
 
Kıtalararası turnuvalarda daha önce elle tutulur bir başarı yakalayamayan Cezayir, şimdi, her zamankinden daha kuvvetli konumda. Dünya Kupası kadrosunda kendi ülkesinden çok Avrupa’da top koşturan oyunculara sahip olan ekip, tecrübeli teknik adam Halilhodzic ile beraber ‘tahmin edilemeyen’i başarabilir.
 
Savunma hattında Madjid Bougherra, Djamel Mesbah ve Rafik Halliche gibi hatrı sayılır oyunculara sahip olan ülke, gol hattında da birçok yetenekli ayağı kadrosunda bulunduruyor. İçinde bulunduğumuz sezona Sivasspor’da başlayan Rafik Djebbour ile Porto’lu Nabil Ghilas, küçümsenemeyecek bir ikili konumunda… En kaliteli bölgesi orta saha olan Cezayir’de Hassan Yebda, Ryan Boudebouz, Yacine brahimi, Nabil Bentaleb gibi birçok kaliteli oyuncu savaşmak için hazır. Bu isimlerin başını ise Valencia’li Sofiane Feghouli. Orta alanın her bölümünde forma giyebilen tecrübeli oyuncu, ülkesini tek başına gruptan çıkarabilecek yeteneğe ve liderliğe sahip.

İlgili sayfalar


Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.