Cüneyt Çakır 3 Maç İle Tamamladı

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
2014 Dünya Kupası'nda Hollanda ile Arjantin arasındaki yarı final maçını da yöneten Cüneyt Çakır, turnuvayı 3 maç ile tamamladı.
10/07/2014 - 11:39
FIFA kokartlı Türk hakem Cüneyt Çakır ve yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun, Hollanda ile Arjantin arasında oynanan 2014 Dünya Kupası yarı final karşılaşmasında görev yaptı. Normal süresi ve uzatmalarında gol sesi çıkmayan karşılaşmayı Arjantin penaltı atışları sonucunda kazandı ve finalde Almanya'nın rakibi oldu.
 
Kupada ilk olarak A Grubu'nda ev sahibi Brezilya ile Meksika arasında oynanan karşılaşmada düdük çalan Cüneyt Çakır, H Grubu'nda Cezayir ile Rusya arasında oynanan grup maçında da görev yapmıştı. 
 
Dün Hollanda ile Arjantin arasında oynanan yarı final mücadelesinde de düdük çalan Cüneyt Çakır kupayı 3 karşılaşma ile tamamladı. Yönettiği 3 karşılaşma da berabere sona eren Çakır, toplamda 12 kez sarı kart gösterdi.
 
Cüneyt Çakır ayrıca kupa tarihinin ilk kırmızı kart gösteren hakemi olan Doğan Babacan'ın 1974'teki katılımından 40 yıl sonra FIFA Dünya Kupası'nda maç yöneten ilk Türk hakem olmuştu. 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.