Dembele: ''Oynadığımız futbol seksi değil ama kazanıyoruz''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Dünya Kupası H Grubu'nda 9 puanla lider çıkan Belçika'da Moussa Dembele, takımının Dünya Kupası performansını değerlendirdi ve seksi bir oyun değil, kazanan bir oyun çıkardıklarını ifade etti.
27/06/2014 - 21:40
Grubun son maçında Güney Kore karşısında 10 kişi kalan ve galibiyetle 3 puan alan Belçika H Grubunu 9 puanla lider tamamladı.
 
Karşılaşmanın ardından Belçikalı futbolcu Dembele değerlendirmelerde bulundu. Dembele, “Grubu lider tamamladığımız için çok mutluyuz. Belki oynadığımız futbol başkalarına seksi gelmeyebilir ama gruptan 9 puanla çıktık.'' dedi.
 
Kore karşısında özellikle ikinci yarıda defans ağırlıklı oynadıklarını ifade eden Dembele, bu tutumun maç sonunda onlara pozitif olarak döndüğünü ifade etti.  
 
Dembele, Defour'un oyun dışı kalması hakkında ise ''Baktığımız zaman 45 dakika 10 kişi oynadık bu oldukça zor bir durumdu. Biz de daha çok koştuk ve daha çok fırsat bulduk. Maç sonunda mutlu olan taraf biz oldu'' yorumunu yaptı. 
 
H Grubu'nu lider tamamlayan Belçika, ikinci turda ABD'yle oynayacak.
 
Kaynak: Goal
FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.