Deschamps: “Bu takımla yapmak istediğim çok şey var”

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Almanya ile oynadığı Dünya Kupası çeyrek final karşılaşmasından 1-0’lık skorla mağlup ayrılan Fransa’da teknik direktör Deschamps, karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulundu.
05/07/2014 - 15:58
Fransa teknik direktörü Deschamps, Almanya mağlubiyetinin ardından kupaya veda etmelerini değerlendirdi. 
 
Almanya’nın kendilerinden daha deneyimli bir takım olduğunu ifade eden teknik adam, “Bu iki denk takımın maçı değildi. Oyunun başlarındaki çegingenliğimizi gole çevirdiklerini düşünüyorum. Ondan sonra açıldık, gol atmak için şans da yarattık fakat Neuer iyi iş çıkardı. Bizim hücuma ağırlık verdiğimiz dakikalarda kinci golü de atabilirlerdi demek yanlış olmaz sanırım” değerlendirmesinde bulundu. 
 
Takımda yer alan oyuncularla uzun süre çalışmak istediğini söyleyen Deschamps, sözlerini şu şekilde tamamladı: 
 
“Brezilya maceramız bitti ve üzgünüz, hayal kırıklığı yaşıyoruz. Umarım bu takım uzun süre bir arada kalır. Onları daha fazla geliştirmeliyim ama durumumuzun çok umut verici olduğunu söylemeliyim. Bu ivmeyi ve oyun kalitesini korumamız gerekiyor. Şu anda üzgün olsam da çok fazla artımız olduğu gerçeğini inkar edemem.”

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.