Dünya Kupası kreasyonu görücüye çıktı 

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Nike, Brezilya’da yaklaşmakta olan futbol atmosferi için oyuncu ve taraftarlara hazırlanan yeni ayakkabı, giysi ve ekipman koleksiyonunu tanıttı. Nike Futbol Yaratıcı Direktörü Martin Lotti, yeni koleksiyonu “Bu koleksiyonlar oyuncuların saha dışında uyumlu ve şık görünmelerine ve taraftarların takımlarına verdikleri desteği göstermelerine olanak sağlıyor” sözleriyle özetliyor.
24/04/2014 - 19:59
Nike Başkanı ve CEO’su Mark Parker, yeni koleksiyon için “Bu yaz hem bu güzel oyun hem de Nike için devrim niteliğindeki ürün tasarımı için en büyük an. Sporculara dünyanın en büyük sahnesinde her türlü avantajı sağlamaya dikkat ettiğimiz için, Brezilya’da geçecek bu yaz gibi anlar yeniliklerimizi hızlandırmamızı sağlıyor” şeklinde konuştu. 
Brezilya’da Nike ürünlerini kullanacak olan on federasyon için hazırlanan tüm deplasman ve iç sahası kitleri, Madrid’de düzenlenen bir etkinlik ile tanıtıldı. Tanıtılan kitlerde lazer kesimli havalandırmadan, tasarım fileye ve Nike Dri-FIT teknolojisine kadar oyuncuların terlemesini önleyen birçok yenilik bir araya getirilmiş. Bunların yanında Nike, her kiti işlenmiş plastik şişeden üretilen kumaşlarla yaparak çevreye duyarlılığın da altını çizmiş. Görsel olarak ise kitlerin her birinde, her ülkeye özgün kültürel tasarım elementleri bulunuyor. 
 
''Oyuncular, iyi görünürlerse aynı zamanda iyi hissettiklerini ve daha iyi oynadıklarını söylüyorlar”
Nike, oyunculara özel olarak turnuva sırasında farklı zamanlarda giymeleri için ayrıca bir koleksiyon hazırlamış. “Sporcu yolculuğu” olarak adlandırılan ve Nike Futbol Yaratıcı Direktörü Martin Lotti tarafından denetlenen koleksiyon, oyunculara ısınmalarla başlayıp, marşın okunmasından maça; idmandan basın toplantılarına ve antrenman kampında geçirdikleri zaman kadar olan yolculuklarında eşlik etmek üzere tasarlanmış. 
 
Lotti, koleysiyon hakkında “Genel olarak hedef, sporcuların Brezilya’da geçirdikleri süre içinde giyebilecekleri ikonik ve hatırlanmaya değer parçalar yaratmaktı. Bu, onların hayatlarının en önemli anı; sahada en iyi performanslarını ortaya koymaları ve saha dışında da ilham alabilmeleri için onlara en iyi ürünümüzü sunmak istedik. Öncelikle turnuvada hangi zamanlarda özel bir kıyafete ihtiyaç duyulduğunu belirlemek için çalıştık, daha sonra ürünleri ve stilleri yaratmak için futbolcularla ve federasyonlarla görüştük. Yüksek kaliteli ürün ve tasarımlarla her anı özel kılmak istiyoruz” değerlendirmesini yaptı.
 
Oyunculara en iyi yeniliklerini sunduklarını ifade eden Lotti, “Select Antrenman tişörtü, havalandırmalı krampon, LS Mid-Layer sweatshirt, dokuma mont ve şort bütün oyuncuların çantalarında bulunacak. Bu, güzel görüntüsünün yanı sıra performansıyla da etkileyen bir yenilik. Oyuncular, iyi görünürlerse aynı zamanda iyi hissettiklerini ve daha iyi oynadıklarını söylüyorlar” şeklinde konuştu. 
 
Lotti ve ekibi, N98 Track mont, Nike League Polo, Nike Tech pantolon, Tech polar fermuarlı kapüşonlu sweatshirt, IRD Saturday mont ve Tiempo ’94 parçalarını içeren “Saha dışı stili” ile taraftarlara da sesleniyor. 
 
Koleksiyonun en çok öne çıkan parçası Tech Fleece N98 Koşu Ceketi ise, Nike’ın mirasını ve en son yenilikleri bir araya getiriyor.
 
“Neymar Jordan’ı seviyor, Jordan da Brezilya’yı”
Lotti, Jordan markasının, Brezilya’nın altıncı star arayışının kutlamaları için Air Jordan 6’nın özel baskı versiyonunu geliştirmesi ile ilgili görüşlerini ise şöyle belirtiyor: 
 
Neymar Jordan’ı seviyor. Jordan da Brezilya’yı ve oyun tarzını seviyor. Takım, Brezilya’nın altıncı zaferine ulaşmasının bir onayı olarak Air Jordan 6’yı seçti”
 
Brezilya’dan ilham alınan Jordan marka koleksiyonun daha geniş versiyonu önümüzdeki haftalarda piyasaya sürülecek.
 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.