Gerrard: “Belki de beraberlik için oynamalıydık"

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Uruguay’la yaptığı maçtan 2-1 mağlup ayrılan İngiltere, 2014 Dünya Kupası’nda şu ana kadar iki maçtan da istediği skoru alamadı. Liverpool’un yıldız oyuncusu ve İngiltere’nin kaptanı Steven Gerrard takım hakkında değerlendirmelerde bulundu.
20/06/2014 - 12:25
Uruguay’lı Suarez ile Liverpool’da top koşturan Gerrard, takım arkadaşının kaliteli bir forvet olduğunu söyledi ve ekledi:
 
"Ona böyle şanslar veremeyiz. O bulduğunu atan cinsten bir forvet. Beraberliği yakaladıktan sonra kötü oynadık. Daha akıllı olmalıydık.”
 
Gerrard değerlendirmesine şöyle devam etti: 
 
“Belki de beraberlik için oynamalıydık. 1-1'den sonra istediğimiz oyunu oynayamadık. Daha tecrübeli davranmamız gerekirdi. Şimdi oynadığımız iki maça bakınca bize kızıyorum. Daha akıllı ve daha iyi oynamalıydık, ama oynadığımız futbol da kötü değildi. 0 puanda olmamız beni düşündürüyor, bu iki maçtan bir şeyler çıkartmamız gerekliydi. Oyun planımız ya da futbolumuz kötüydü diyemem.”
 
Dünya Kupası seviyesinde futbolun acımasızlaştığını ifade eden 34 yaşındaki yıldız, “Dünya yıldızı forvetlere şans vermemek bir yana, çok daha etkili, yenilmesi zor bir takım olmamız gerekliydi. Bu bende hayal kırıklığı yarattı. İtalya, Kostra Rika ve Uruguay'ı yenecek güçte. Ancak biz turnuvaya böyle hesaplar yapmaya gelmemiştik. Hazmetmesi zor bir durum” dedi.
Kaynak: goal.com.tr

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.