Gerrard: ''Büyük konuşmanın zamanı geldi''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
İngiltere, ilk grup maçı için hazırlıklarını tamamladı. Takım lideri Steven Gerrard ise, 2014 FIFA Dünya Kupası'nda oynayacakları ilk maçta İtalya ile karşılaşmanın kendileri için mükemmel bir açılış olduğu fikrinde.
14/06/2014 - 08:41
Bir aylık yorucu hazırlık sürecinin ardından Steven Gerrard, İngiltere’ye onur yaşatma arzusunda. 
 
Liverpool’un tecrübeli oyuncusu Gerrard, Arena Amazonia’da İtalya ile oynayacakları ilk grup maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.
 
İngiltere Milli Takımı ile 112. maçına çıkacak olan ortasaha oyuncusu 2014 FIFA Dünya Kupası’nın uluslararası kariyeri için doruk noktası olduğu ifadelerini kullandı. 
 
Gerrard, soyunma odasında söyleyeceği tek cümleyi ise şu şekilde aktardı:  “Hiçbir pişmanlığımız olmasın”. 34 yaşındaki oyuncu sözlerine şöyle devam etti: 
 
“İtalya’ya karşı bu oyunculardan oluşan bir takıma liderlik etmekten gurur duyuyorum. Takım arkadaşlarıma güveniyor ve inanıyorum. Ama eve, İngiliz halkı için sahada her şeyimizi verdiğimizi bilerek kafalarımız yukarda dönmek beni daha çok gururlandıracak. Ve gördüğüm kadarıyla da tkaım olarak her şeyimizi vermeye hazırız. Bütün hazırlıklarımızı yaptık. Zorlu çalışmalar tamamlandı. Artık bahaneler geçerli olmayacak. Büyük konuşmanın zamanı geldi”. 
 
Bunun kendileri için mükemmel bir açılış maçı olduğunu belirten Gerrard, istedikleri gibi oynadıkları ve galibiyeti elde ettikleri takdirde özgüvenlerinin diğer takımlar için yıkıcı olacağını da sözlerine ekledi. 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.