Hitzfeld: "Sakin bir hayat süreceğim"

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
2014 Dünya Kupası son 16 turunda Arjantin ile karşılaşan İsviçre rakibine 1-0 yenilerek kupaya veda etti. İsviçre taknik direktörü Ottmar Hitzfeld karşılaşmayı değerlendirdi ve kariyeriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
02/07/2014 - 14:07
Dünya Kupası’nda Arjantin’e 1-0 yenilerek kupaya veda eden İsviçre Milli Takımı'nda Teknik Direktör Ottmar Hitzfeld emeklilik kararını resmen açıkladı.
 
Hitzfeld açıklamasında şunları söyledi: 
 
“Oynamamız gerektiği gibi oynadık ama siz de Arjantin’in boşluk bulunca yapabildiklerini gördünüz. Eğer atağa geçseydik Fransa’dan daha fazla gol atabilirlerdi. Asıl plan Messi’yi 3-4 oyuncu ile durdurmaktı ama böyle bir takımla karşılaştığınızda tek bir oyuncuya konsantre olamazsınız. Bunu da Di Maria örneğinde görebiliriz. Oyuncularımı tebrik etmek istiyorum. İsviçre bence bu maçla bütün dünyadan onay gördü. Buradan başlarımız dik ayrılabiliriz. Kendi geleceğim hakkında ise teknik direktörlükten istifa ettiğimi söylemek istiyorum. Daha sakin bir hayat süreceğim.”

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.