Honduras'ın Tek Umut Işığı: Wilson Palacios

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Tarihinde üçüncü defa Dünya Kupası bileti alan Honduras, istatistik ve araştırmalara göre kupanın en güçsüz ekiplerinin başında geliyor. Turnuvada gruptan çıkması bile sürpriz olarak gözüken ekibin tek silahı, Stoke City forması giyen Wilson Palacios.
01/06/2014 - 14:28
Daha önce iki defa Dünya Kupası'na katılma başarısı gösteren ve hem 1982 İspanya, hem de 2010 Güney Afrika'da grubunu sonuncu olarak tamamladıktan sonra evine çok erken dönen Honduras, bir kez daha aynı kaderi yaşamak üzere Brezilya'ya gidiyor gibi gözüküyor. Zira önümüzdeki turnuvada Fransa, Ekvador ve İsviçre ile aynı grubu paylaşacak olan Amerika temsilcisi, çok zayıf olan kadrosunun cezasını puan bile alamayarak ödeyebilir.
 
Futbolcu ve teknik adamlık kariyerinde dişe dokunur bir performans sergileyemeyen Luis Fernando Suarez'in çalıştırdığı Honduras, kıtalararası turnuvalarda da şu ana kadar hiçbir başarı elde edemedi. Geçmişinde bir Copa Centroamericana ve üç tane de Orta Amerika Oyunları şampiyonluğuna sahip olan Mavi-Beyaz formalılar, uzun bir süre boyunca da bu kupalarla yetinecek gibi duruyor. Brezilya'daki turnuva için kadrosunu açıklayan ülke, neler yapa(maya)cağının haberini de kendisi veriyor adeta.
 
http://www.tribundergi.com/g/337/2250/b/06012014022630_cc3b4.jpg
 
Kalesini ülke içinde forma giyen oyuncuların koruduğu Orta Amerika temsilcisi, savunmada ise Büyük Britanya sınırları içerisinde forma giyen isimlerin tecrübesine güveniyor. Gol yollarındaki tek silahı da Real Espana forması giyen 31 yaşındaki forvet oyuncusu Carlo Costly olan Honduras, vasat olan orta saha rotasyonundan sivrilen tek isim olan Stoke City'li Wilson Palacios'un eline bakacak.

İlgili sayfalar


Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.