Honduras Teknik Direktörü İstifa Etti

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
2014 Dünya Kupası'nda puan alamayan Honduras'ın teknik direktörü Luis Fernando Suarez istifa etti.
26/06/2014 - 11:11
2014 Dünya Kupası'nda E Grubu'nda bulunan Honduras grupta oynadığı 3 maçı da kaybederek kupaya veda etti. 
 
Kupada puan alamayan ve sadece tek gol atabilen Honduras'ta teknik direktör Luis Fernando Suarez görevi bıraktığını açıkladı. FIFA'nın internet sitesinde yapılan açıklamada grubun son maçında İsviçre'ye 3-0 yenilen Honduras teknik direktörü Suarez'in istifa ettiği belirtildi.
 
Brezilya'da ilk maçında Fransa'ya 3-0 yenilen Honduras, ikinci maçta ise Ekvador'a 2-1 mağlup olurken takımın golünü atan Costly, Honduras'ın kupadaki tek golünü kaydetti. Dün oynanan grubun son maçında ise İsviçre'ye 3-0 mağlup olan takım puan alamadan elendi.
 
Teknik direktör Luis Fernande Suarez, maç sonrası yaptığı açıklamada kupada umutlu olduklarını ama bir sonuç alamadıklarını ifade ederken, ''Üst tura çıkamadığımız için üzgünüz. Ülke olarak hayal kırıklığına uğradık. Artık değişim zamanı geldi.'' diye konuştu.
 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.