''Keşke ahtapot Paul burada olsaydı''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
2014 Dünya Kupası final maçından önce sahneye çıkacak ünlü isimler maçın sonucu hakkında tahminlerde bulundu. Kararsız kalan Shakira ise tahminleriyle 2010 Dünya Kupası’nda adından bolca söz ettiren “ahtapot Paul”ü andı.
13/07/2014 - 19:59
Dünya Kupası final maçından önce sahneye çıkacak olan ünlü isimler Almanya-Arjantin finali hakkında fikirlerini söyledi. 
 
Shakira
“Bu finalin sonucu hakkında tahminde bulunamıyorum. Ahtapot Paul’ün yanımda olmasını ve bana yardım etmesini çok isterdim ama zavallı şey öldü.”
 
 
Carlos Santana
“Bence Almanya kazanacak. Arjantin’in şampiyon olmasını isterdim çünkü Amerika’da yaşıyorum ama bu olmayacak. Almanya’nın Brezilya’ya karşı çıkardığı oyunda onlarn bir takım olduğunu ve tek bir süperstarın performansına bağlı olmadıklarını gördüm. Kolektif bir oyunları var. Bir süperstar bile birlik olmuş bir takımı yenemez.”
 
Wyclef
“Menajerim büyük bir Arjantin taraftarı. Bense Almanya’nın her oyuncusunun birleşeceğini ve tek bir futbolcu gibi oynayacağını düşünüyorum. Bir futbol fanatiği olarak en önemli tarafı da takımın bir olup oynamasıdır.” 
 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.