Klinsmann: "Sahada fazla saygılıyız"

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Belçika’ya 2-1 yenildikleri 2. tur maçını değerlendiren ABD teknik direktörü Jurgen Klinsmann, milli takımın mental olarak daha güçlendiğini ve 2018 FIFA Dünya Kupası’na çok daha hazır olarak geleceklerini ifade etti.
02/07/2014 - 15:28
Belçika yenilgisinin ardından Dünya Kupası’na veda eden ABD’nin teknik patronu Jurgen Klinsmann, hala rakibe baskı kurmayı ve oyunlarını kabul ettirmeyi öğrenme aşamasında olduklarını söyledi. 
 
Klinsmann, “Sanırım sahada fazla saygılı davranıyoruz. Bunu değiştirmek kaç yılımızı alır bilmiyorum ama yapmak zorundayız. Bence çok fazla iş başardık. Oyunumuzu her açıdan geliştireceğiz ve yeni genç oyuncular bulacağız. Taraftarlarımızın son yıllarda bize verdiği destek sadece daha da büyüyecek. Özellikle de güçlenmeye devam eden bir ligle bu destek daha da artacak. İleriye dönük yapılacak çok şey var” şeklinde konuştu. 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.