Kupaya iyi bakamadılar

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Almanya geçtiğimiz hafta evine Dünya Kupası ile döndü. Fakat kontrolden çıkan kutlamalar sırasında kupanın küçük bir kısmının kırıldığı açıklandı.
21/07/2014 - 21:25
Almanya Futbol Federasyonu başkanı Wolfgang Niersbach’ın ifadesine göre Alman milli takımı oyuncuları, kazandıkları kupaya hasar verdi. 
 
Alman milli takımı başkente geldiklerinde büyük bir sevinç gösterisiyle karşılaştı fakat kutlamalar biraz kontrolden çıktı. Niersbach, 1954, 1974 ve 1990 Dünya Kupası’ndan sonra 4. kez kazandıkları ünlü ödülün bir bölümünün Berlin’deki kutlamalar sırasında kırılıp kaybolduğunu açıkladı. 
 
Federasyon başkanı konu hakkındaki açıklamasına şu sözlerle devam etti: 
 
“Dünya Kupası ödülümüzün küçük bir kısmı kırıldı. Kupaya kimin zarar verdiğini araştırsak da bir sonuca varamadık. Fakat endişelenmeyin. Bu durumu düzeltebilecek uzmanlarımız var.”
 
Dünya Kupası’nın aslı 10 milyon Euro’nun üzerinde bir parasal değere sahip. Fakat hasar gören kupa takıma FIFA tarafından verilen bir kopyaydı. 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.