Kuyt: ''Tek hedefe odaklanmış bir takımız''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Hollandalı oyuncu Dirk Kuyt, Kosta Rika ile penaltılara kalan çeyrek final maçı ve Arjantin ile oynayacakları yarı final karşılaşması hakkında değerlendirmelerde bulundu.
07/07/2014 - 16:32
Hollandalı futbolcu Dirk Kuyt, takımının tek bir hedefe odaklandığını söyledi. 
 
Penaltılar sonucunda galip geldikleri ve yarı finale yükseldikleri Kosta Rika karşılaşmasını değerlendiren Kuyt, 
 
“Dürüst olmak gerekirse iş penaltı atma noktasına geldiğinde düşünmeyi bir kenara bırakıyorsunuz. Vücudunuz adrenalin salgılamaya başlıyor. Tabi bir de baskı sorunu var. O penaltıyı gole çevirmeye odaklanıyorsunuz. Temel olarak 120 dakika boşuna koşup koşmadığınızın belirlendiği an gelmiş oluyor” şeklinde konuştu.
 
Tim Krul’ın penaltı atışlarında kalede çok iyi iş çıkardığını ifade eden Fenerbahçeli yıldız oyuncu sözlerine şöyle devam etti: 
 
“Takımlar penaltı atışlarını birer birer yapmaya başladı ve itiraf etmek gerekirse bir noktada Tim Krul sihrini konuşturdu. Rakip takıma bu iş için her şeyini ortaya koyduğunu gösterdi. Bizim takımımızın gücü de bu. İşini çok iyi bilen 23 oyuncuyuz. Hocamız kime ihtiyac duyarsa o futbolcu hazırdır. Bir kez daha Dünya Kupası’nda 11 kişi olmadığımızı kanıtladık.” 
 
Dirk Kuyt son olarak bir saniye bile vazgeçmedikleri için takımıyla gurur duyduğunu belirtti ve Arjantin ile oynayacakları yarı final karşılaşması için şunları söyledi:
 
“Arjantin dünya çapında bir takım. Son 4’e kalmayı hak ediyorlardı. Ama biz kendimizi en iyinin karşısında ölçmek istiyoruz. Ve sadece ölçmek de değil, kazanmak istiyoruz. Yarı finallere kalmak müthiç bir şey ama biz Dünya Kupası’nı kaybetmek nedir çok iyi biliyoruz ve bu anlamda tek bir hedefe doğru birlik olmuş bir takımız. O hedef de kupayı kaldırmak.” 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.