Löw: "İşimiz daha bitmedi"

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Almanya teknik direktörü Joachim Löw, Brezilya maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Teknik adam, takımının Dünya Kupası’nda durduğu noktayı değerlendirdi ve “İşimiz daha bitmedi” dedi.
08/07/2014 - 15:09
Almanya Futbol Federasyonu ile Brezilya maçı öncesinde bir röportaj gerçekleştiren Löw, “Artık çok parlak bir noktadayız. Takım olarak bu maçı sabırsızlıkla bekliyoruz. 13 Temmuz’da Maracana’da sahaya çıkmayı her şeyden çok istiyoruz” şeklinde konuştu. 
 
Löw, Neymar’ın sakatlığı hakkında ise “Dünya Kupası organizasyonunda her zaman en iyi oyuncuları görmek istersiniz. Neymar için çok üzülüyorum. Muhteşem bir futbolcu. Oynayamayacak olması takımı, ülkesi ve kendi adına çok acı. Hızla iyileşmesini umuyorum. Ama Brezilya bu açığı kapatabilecek güçte. Turnuvanın başından beri favori konumundalar” dedi. 
 
Taktik konusunda bazen sezgilerini dinlemek zorunda kaldığını söyleyen Löw, “Oyuncularımla da konuşuyorum tabi ama sonunda kararı veren ben oluyorum” ifadelerini kullandı.  

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.