Löw: “Şimdi sıra sonraki adımda”

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Almanya teknik direktörü Löw, 1-0’lık galibiyetle yarı finale yükseldikleri Fransa maçının ardından konuştu. Löw, iki takımın da birbirine gol şansı vermemek için her şeyi yaptığını söyledi.
05/07/2014 - 15:36
Almanya’nın teknik patronu Löw, Fransa ile oynadıkları çeyrek final karşılaşması hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
 
İki takımın da defansif oyunu tercih ettiğini söyleyen Löw, “Çok fazla gol pozisyonu yaşanamadı, ki bu da bizim planımızın bir parçasıydı. Hücum oyuncularının gücünü de düşünerek Fransa’ya şans tanımak istemedik. Onlar da bize karşı aynı yöntemi kullandı” dedi.
 
Fransa’nın güçlü defansına Philipp Lahm’ı bekte oynatarak önlem aldığını ifade eden teknik adam, “Fransa durumu eşitlemek için her şeyini ortaya koydu ama Hummels, Boateng ve Neuer çok iyi iş çıkardı ve bunu engelledi. Son 4 Dünya Kupası’nda da yarı finale yükseldik. Bu büyük bir başarı. Şimdi sıra sonraki adımda” şeklinde konuştu. 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.