Löw: "Tarih yazmak istiyorum"

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Joachim Löw, Almanya’nın tarih yazmasını ve uzun yıllar dünya futboluna hükmetmesini istiyor. Ünlü teknik direktör, bu gece oynanacak finali kazanmanın birden çok anlamı olduğunu ifade etti.
13/07/2014 - 16:19
Arjantin ile final maçında karşı karşıya gelecek olan Almanya, özellikle de Brezilya’yı 7-1 yendikleri maçın ardından finalin favori takımı olarak gösteriliyor.
 
Almanya henüz bir Avrupa takımının Amerika kıtasında şampiyon olmadığı turnuvada final karşılaşmasını kazanırsa Dünya Kupası’nı 4. kez kaldırmış ve bir ilki gerçekleştirmiş olacak. 
 
Almanya teknik direktörü Löw, konu hakkında şunları söyledi: 
 
“Geçmişte böyle bir fırsatımız olmadı ama şimdi tarih yazabiliriz. Latin Amerikalılar bu kıtada her zaman baskın taraf oldular. Biz neden bir ilk olmayalım? Eğer Latin Amerika topraklarında kazanan ilk Avrupa takımı olursak bunun keyfi çok daha başka olur.” 
 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.