Maradona: ''Zidane kafa attığında FIFA ona altın ayakkabı vermişti''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Futbolun efsane ismi Diego Maradona, Giorgio Chiellini’nin omzunu ısıran Suarez’e FIFA tarafından verilen cezaları eleştirdi.
27/06/2014 - 15:58
İtalya Uruguay maçında Chiellini’nin omzunu ısıran Suarez’e FIFA tarafıdan 9 maç milli takımda, 4 ay da kulüp takımında oynamama cezası verildi. 
 
Maradona, Suarez’e verdiği ceza sebebiyle FIFA’yı sert bir dille eleştirdi. De Zurda kanalına verdiği röportajda konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Maradona, “Adaletsiz bir karar verildi. Cezanın bu kadar fazla olmasına anlam veremiyorum. Suarez ne yaptı? Adam mı öldürdü? Fifa neden onun kellesini de istemedi? Her futbolcu kariyeri boyunca Dünya Kupası'nda forma giymek için çalışır. Ama onlar Suarez'i Dünya Kupası'nın dışına itti'' şeklinde konuştu.
 
Zinedine Zidane'nın Materazzi'ye attığı kafayı hatırlatan Maradona, ''Zidane'ın yaptığı hareketi hatırlayın. O olaydan sonra Fifa ona Altın Ayakkabı ödülünü verdi” dedi.
Kaynak: Goal

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.