Messi: ''Arjantin'in kaptanı olmak büyük onur''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Lionel Messi, Hollanda maçı öncesinde açıklamalarda bulundu. Yıldız oyuncu, Arjantin’le Dünya Kupası’nı kazanmanın kariyerindeki en büyük başarı olacağını söyledi.
09/07/2014 - 19:18
Hollanda ile yarı final mücadelesi verecek olan Arjantin’in yıldız oyuncusu Lionel Messi, bir futbolcunun Dünya Kupası kazanma hayalinin hiçbir zaman kaybolmayacağını söyledi.
 
Bu hayali gerçekleştirmek için her şeylerini ortaya koyacaklarını ifade eden yıldız oyuncu, “Barcelona’daki takım arkadaşlarım Xavi, Iniesta ve Pique’ye kupayı kaldırmanın nasıl bir his olduğunu sordum ve hislerini tarif edemediler. Buna ulaşmak için sonuna kadar savaşacağız” dedi. 
 
Arjantin teknik direktörü Sabella’nın “takım için çöldeki sudur” yorumunda bulunduğu Messi, Arjantin’in yarı finale kadar attığı 8 golün 4’üne imzasını attı ve hala turnuvayı en golcü oyuncu olarak kapatma şansı var. Fakat ünlü forvetin bu konudaki hisleri şöyle: “Dünya Kupası’nı altın ayakkabıya tercih ederim. Her zaman.”
 
Arjantin kaptanı, sözlerini şöyle tamamladı: 
 
“Sadece takıma konsantre olmuş durumdayım. Eğer kendi oyunumuza odaklanır ve taktiksel olarak kendimizi hazırlarsak gerisi için endişelenmemize gerek yok. Pozitif bir baskı hissediyorum. Arjantin’in kaptanı olmak çok büyük bir onur. Bana duyulan bu güvene karşılık vermek istiyorum.”

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.