Messi: "Kusursuz oynamalıyız"

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Lionel Messi, idolü Maradona’nın peşinden gitmek ve takımını Almanya karşısında galibiyete götürmek istiyor. Final maçı hakkında değerlendirmelerde bulunan Messi, hayatlarının en önemli maçına çıkacaklarını ifade etti.
13/07/2014 - 17:19
Lionel Messi, facebook sayfasında paylaştığı mesajda, “Yarın, ülkemiz adına hayatımızın en önemli maçına çıkacağız. İlk maçımızdan itibaren sıkı çalışma ve fedakarlıklar gösterdiğimiz için umudum çok yüksek” ifadelerini kullandı. 
 
Arjantin halkının kendilerini bu noktaya taşıdığını söyleyen Messi, “Buraya kadar yükselmenin mümkün olduğunu biliyorduk. Ama bu rüya henüz bitmedi. Bu maçı almak istiyoruz ve buna hazırız” şeklinde konuştu. 
 
Almanya’nın fiziksel ve taktiksel olarak çok güçlü bir takım olduğunu da ekleyen Messi, sözlerine şöyle devam etti: 
 
“Almanya da Brezilya ve İtalya gibi birçok şampiyonluk kazanmış bir takım. Topu çok iyi kullanıyorlar. Özellikle de Philip Lahm’ı çok iyi değerlendiriyorlar. Bu gece kusursuz bir oyun çıkarmamız gerekiyor.”

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.