Messi: ''Yakaladığımız fırsatları kullanamadık''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Arjantin kaptanı Messi, Mario Gotze’nin uzatmalarda attığı golle Dünya Kupası finalini kaybettikleri için üzüntü içerisinde olduklarını söyledi.
14/07/2014 - 13:58
Linoel Messi, Almanya ile oynadıkları 2014 Dünya Kupası finali hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
 
Messi, “Turnuvayı bu şekilde bitiriyor olmak çok üzücü. Bugün biraz daha fazlasını hak ediyorduk. Almanya’dan daha iyi şanslar elde ettik ama takımın forvetleri olarak bu şansları değerlendiremedik” dedi. 
 
Messi performansı ve 7 maçta attığı 4 golle Altın Top ödülünü kazansa da takım olarak kaybettikleri ödülün yanında bireysel olarak kazandığı ödülün bir önemi olmadığını savundu ve ekledi: 
 
“Bütün Arjantin halkı için Dünya Kupası’nı kazanmak istedik. Çabaladık ama diğer maçlardaki gibi şansımız yaver gitmedi. Uzun süre çeyrek finali geçememenin ardından finale ulaşmayı başardık. Bu maçı uzatmalarda kaybetmek büyük bir hayal kırıklığıydı.”
 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.