"Neymar için oynayacağız"

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Brezilzilya teknik direktörü Scolari, Neymar’sız çıkacakları yarı final karşılaşması hakkında konuştu.
08/07/2014 - 11:00
Brezilya’nın teknik patronu Scolari, Neymar’ın üzerine düşen görevi yerine getirdiğini şimdi ise kendilerinin bunu yapması gerektiğini söyledi. 
 
Scolari, akşam Almanya ile oynayacakları yarı final karşılaşması için “Bu akşam sadece kendimiz ve ülkemiz ve hayallerimiz için değil aynı zamanda Neymar için oynuyor olacağız. Üzücü dönemimizi geride bıraktık ve başka şeylere odaklandık” dedi. 
 
Eski Chelsea menajeri, Neymar’ın dünyanın en iyi oyuncularından biri olduğunu fakat kendisinin seçmiş olduğu 22 oyuncunun daha bulunduğunu ifade etti ve ekledi “Buraya gelmek üzere çok özel oyuncular seçtim. Büyük fark yaratabilirler. Neymar’ı arayacağız ama zorlukların üstesinden gelebilecek ve finale çıkabilecek bir takımımız var. Eleme maçlarından beri tek hedefimiz finale yükselmekti.” 
 
Yarı final karşılaşmasında 3’lü defansif orta saha kullanmanın bir seçenek olduğunu söyleyen Scolari, “Eğer 3’lü defans yerine 2 ofansif bek kullanırsam, Almanya’yı biraz daha zorlayabiliriz. İlk 11’imi kafamda şekillendirdim ve sahaya çıktıklarında neden onları seçtiğimi siz de göreceksiniz” şeklinde konuştu. 
 
Almanya’nın maçlarını izlediklerini ve hazır olduklarını belirten teknik adam sözlerini şöyle tamamladı: 
 
“Benim için başımı yastığa koyup uyumak çok kolay. Harika bir takımım var. Brezilya halkına şunu söylemek istiyorum: Elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Bazen düşündüğümüz kadar güzel olmasa da ilerliyoruz. Finale doğru her seferinde bir adım atıyoruz.”
 
Brezilya takımında sakatlığı nedeniyle Dünya Kupası'nı kapatan Neymar'ın yanı sıra, cezalı durumda olan Brezilya savunmasının bel kemiği Thiago Silva da forma giyemeyecek. 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.