Neymar kupaya veda etti

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Brezilya’nın yıldız oyuncusu Neymar, yarı finale yükseldikleri Kolombiya maçında sakatlandı. Omurgasında kırık tespit edilen genç oyuncu, Dünya Kupası’nın devamında oynayamayacak.
05/07/2014 - 11:37
Neymar’ın ilk kontrollerinde omurgasında kırık tespit edildiğini söyleyen takım doktoru Rodrigo Lasmar, “Bu haberi vermek kolay değil ama Dünya Kupası’nın devamında oynayamayacak” açıklamasında bulundu. 
 
Ameliyatın gerekli olmadığını ifade eden Lasmar, “Acıyı kontrol edebilmek için sabit kalacağı bir tedavi gerekiyor. Bir hafta iyileşmek için yeterli değil. Beline hem rahat hissetmesi hem de iyileşmesini hızlandırması için bir kemer takacağız” şeklinde konuştu. 
 
Neymar, Juan Zuniga’nın foulü sonucunda belinden sakatlanarak sedyeyle dışarı taşınmış ve maça devam edememişti. 
 
Ünlü oyuncunun sakatlığı yüzünden yıkılan Brezilyalı taraftarlar ise Neymar'ın kaldırıldığı hastanenin önünde saatlerce iyi haber bekledi. 
 
http://i.imgur.com/0GXH3Dr.png
 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.