''O harika bir adam ve çok iyi bir kaptan''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
İngiltere milli takım teknik direktörü Hodgson, takım kaptanı Steven Gerrard’ın milli kariyerini sonlandırması hakkında fikirlerini açıkladı.
21/07/2014 - 22:12
İngiltere milli takım teknik direktörü Hodgson, takım kaptanı Steven Gerrard’ın milli kariyerini sonlandırması hakkında fikirlerini açıkladı. 
 
66 yaşındaki teknik adam, “Bu karar beni hayal kırıklığına uğrattı fakat Steven’ın durumunu anlıyorum ve onun bu ülke için yaptıklarından sonra hiçbir şikayetim olamaz” dedi. 
 
İngiltere kaptanının isteklerie saygı duyduğunu belirten Hodgson, “O harika bir adam ve milli takım forması içinde gördüğümüz için şanslı olduğumuz çok iyi bir futbolcu. 114 kez takımla sahaya çıkıp bu kadar şaşırtıcı bir noktaya gelmek şans eseri olmaz. Bu onun en yüksek standarta ulaşmak için gösterdiği çabanın ve muhteşem yeteneğinin sonucudur” şeklinde konuştu. 
 
Son olarak Gerrard’a gelecek için şans dilediğini ifade eden İngiliz teknik direktör, sözlerini şöyle tamamladı: 
 
“O sadece iyi bir oyuncu değil aynı zamanda büyük bir kaptan ve onunla oynayan her futbolcu için bir rol modeldi. Genç oyunculardan oluşan bir takımla onun liderliğini daha çok özleyeceğimizi düşünüyorum. Yine de milli takımı ileriye götürme işinde Steven’ın desteğine ve yardımına her zaman güvenebileceğimi biliyorum.”

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.