“Oğlum hayalimi gerçekleştirdi”

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Ladislau Marinho’nun Brezilya’da oynama hayalini oğlu David Luiz gerçekleştirdi. David Luiz’in yer aldığı yeni Nike filmi, futbolcunun babasının Brezilyalıların Seleçao için hissettikleri tutkuyu anlatmasını konu ediyor.
03/07/2014 - 18:26
Yeni Nike filminde Brezilya halkının milli takıma karşı tutkusunu anlatan Ladislau Marinho, konu hakkında “Brezilya’da oynamak her çocuğun hayalidir. Oğlunun milli takımda oynadığını gören bir baba olarak, hayalim gerçek oldu” dedi. 
 
Luiz’in babası, yerel bir kulüpte oynayan bir futbolcu olarak kendi yolunu çizdiği sırada maddi sıkıntıları sebebiyle hayallerinden vazgeçmek zorunda kalmıştı.     
 
Brezilya milli takımına duyulan tutkuyu şu şekilde anlatıyor Ladislau Marinho: 
 
“Brezilya vatandaşı ve futbol taraftarı olmak açıklanması çok zor bir durum; vatansever olmak, yeşil sarı renklere bürünmek... O an, herkes birlik olur; insanlar rekabeti ve geri kalan her şeyi bir kenara bırakarak aynı amaç için birleşir.”
 

 
Nike Football’un Kreatif Direktörü Martin Loti ise konuya ilişkin şunları söyledi: 
 
“Bu forma takımını tasarlama fırsatına erişmek gerçekten de gurur verici. Oyuncular ve taraftarlar milli takım formasının milli bayrak kadar önemli olduğuna inanıyorlar ve bence Brezilya’yla mücadele ettiğinizde yalnızca on bir oyuncuyla mücadele etmezsiniz; takımı destekleyen 200 milyon taraftarla da mücadele etmiş olursunuz. Biz bu duruma saygı gösteriyoruz ve bundan onur duyuyoruz.”

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.