Pele: ''Müller ve Özil tehlikeli olabilir''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Brezilya'nın 5 kere kazandığı Dünya Kupası şampiyonluğunun 3'ünde takımda yer alan efsane futbolcu Pele, turnuvanın bu seneki favori takımları, Brezilya'nın yıldızı Neymar ve teknik direktörlük hakkında açıklamalar yaptı.
14/06/2014 - 10:16
Brezilya’nın ikonu haline gelen efsane futbolcu Pele, turnuvanın favori takımları arasında gösterilen Almanya hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
 
Almanya’nın bütün oyuncularının iyi olduğunu belirten Pele özellikle Thomas Müller ve Mesut Özil’den korktuğunu ifade etti. 
 
Brezilya’nın kazandığı 5 Dünya Kupası şampiyonluğunun 3’ünde takımda olan futbolun efsanesi, milli takımın evinde düzenlenen bu turnuvada 6. şampiyonluğun geleceğine inandığını belirtti ve şunları söyledi: 
 
“Brezilya favori takım. Evimizde oyunuyoruz ve takımımız çok iyi futbolculardan oluşuyor. Ama Almanya’ya çok saygı duyuyorum. İspanya da aynı şekilde. Bu iki takım Avrupa’nın en iyi organize olmuş takımları. Almanya’da Thomas Müller ve Mesut Özil tehlikeli olabilir”. 
 
73 yaşındaki efsane, Franz Beckenbauer’le Almanya takımının gücü hakkında konuştuğunu söylerken güçlü tarafın her zaman zafere ulaşmadığını da sözlerine ekledi ve devam etti: 
 
Franz bana Almanya takımı hakkında içinin rahat olduğunu söyledi. Birçok genç ve çok kabiliyetli oyuncuları var. Orta sahaları belki de tarihlerindeki en güçlü halinde. Ama harika oyuncular her zaman başarıya götürmez. 1982’de Brezilya Milli Takımı Zico, Socrates ve Eder gibi yıldız oyunculardan oluşuyordu ama sonunda kupayı İtalya kaldırdı”. 
 
Kendisine yöneltilen “Bayern Münih’in Neymar’ı almamakla hata yaptığına inanıyor musunuz? sorusuna ise Pele, “Evet, Neymar’ı almak gibi bir şansınız varsa bu şansı kullanırsınız. O katıldığı her takımı geliştiren bir oyuncu” yanıtını verdi. 
 
Pele ayrıca Teknik Direktörlük için birkaç kulüpten kendine teklif geldiğini de açıkladı. 
 
1974’te Futbolu bıraktığından beri Santos, AC Milan, Benfica ve Brezilya Milli Takımı’ndan teklif aldığını belirten efsane, “Bu teklifleri kabul etmedim çünkü hoca olmak beni delirtebilirdi. Hocaysanız yükünüz çok olur. Yine de Bayern sorsaydı iki kez düşünürdüm” (Gülüyor). 
 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.