Pinto: “Başardıklarımızla gurur duyuyoruz”

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Kosta Rika teknik direktörü Jorge Luis Pinto, takımın kupaya veda etmesi hakkında “Gururlu bir şekilde ayrılıyoruz” yorumunda bulundu.
06/07/2014 - 14:54
Kosta Rika teknik direktörü Pinto, Hollanda maçının ardından konuştu. “Başardıklarımızla gurur duyuyoruz” diyen Pinto takımının harika oyuncular karşısında yapabileceğinin en iyisini yaptığını belirtti. 
 
İnancını kaybetmediğini ifade eden teknik adam, “Savunmamız çok iyiydi, briaz da talihliydik ama olmadı. Küçük hataların yaşanması çok normal. Turnuvadan yenilgi almadan ve kafamız dik ayrılıyoruz” dedi.
 
Önlerinde parlak bir gelecek olduğunu da sözlerine ekleyen Pinto, “Durumumuzu sakince analiz etmeliyiz” şeklinde konuştu. 
 
2014 Dünya Kupası’nda Kosta Rika, İtalya ve Uruguay’ı mağlup etmiş, İngiltere ile berabere kalmış, 2. turdaki penaltılara kalan Yunanistan karşılaşması sonucunda ise çeyrek finale yükselmişti. 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.