Pinto hakemleri Robben’e karşı uyardı

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Kosta Rika teknik direktörü Jorge Luis Pinto, bu gece oynanacak Hollanda karşılaşmasından önce önemli açıklamalarda bulundu. Pinto, maçın hakemi Irmatov’u Robben’in kendini yere atmasına karşı açıkça uyardı.
05/07/2014 - 17:07
Kosta Rika teknik direktörü Jorge Luis Pinto, bu gece oynanacak çeyrek final karşılaşması için şu değerlendirmelerde bulundu: 
 
“İngiltere, Yunanistan ve İtalya’ya karşı oynadık. Turnuvanın başından beri hiç korkmadık. Hollanda’ya çok saygı duyuyorum ve onları kontrol edebileceğimizi düşünüyorum.”
 
Pinto, ayrıca bir uyarıda bulunmak zorunda hissettiğini belirtti ve ekledi: 
 
“Robben’in kendini yere atma alışkanlığından endişe duyuyoruz. Bence o dünyadaki en iyi 3 futbolcudan biri ona çok saygı duyuyorum ama Meksika maçındaki olayı hayırlatmak isterim. Robben de kendini yere attığını itiraf etti. Hakemlere de FIFA’ya da saygım sonsuz ama bunun yaşanma olasılığına karşı dikkatli olmalarını rica etmek zorundayım.” 
 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.