Pirlo: ''Bu benim için son Dünya Kupası''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
İtalya'nın yıldız orta saha oyuncusu Andrea Pirlo, 2014 Dünya Kupası'nın ardından milli takımı bırakacağını açıkladı.
12/06/2014 - 10:32
İtalya Milli Takımı'nın yıldız futbolcusu Andrea Pirlo, Dünya Kupası'nın ardından milli takımı bırakacağını söyledi.
 
35 yaşındaki orta saha oyuncusu yaptığı açıklamada ''Milli takımı bırakmayı düşünüyorum. Belli bir yaşa geldim ve formayı daha genç oyunculara bırakmak gerektiğine inanıyorum. Ancak gerek olur ve İtalya beni çağırırsa hiç şüphesiz bu formayı tekrar giyerim. Dahası, Dünya Kupası'na çağırılıp oynatılmazsam bu beni kızdırır, bu yüzden evde oturmak benim için daha iyi olacak.'' dedi.
 
Pirlo, milli takımdan arkadaşı Mario Balotelli'yle ilgili sorulan sorulara da ''Golcülerin işi gol atmaktır. Atamadıkları zamanlarda da strese girerler. Oyuna konsantre olması gerekli, bunu yaparsa ihtiyaç duyduğu golü atacaktır. Herkes Brezilya'da düzenlenen Dünya Kupası'nda oynamak ister. Brezilya için futbolun evi diiyebiliriz. Bu Dünya Kupası'nı hayatımızın sonuna kadar unutamayacağımız bir kupaya dönüştürebiliriz.'' şeklinde yanıt verdi.
 
(Goalcomtr)

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.