Pirlo: "Odaklandığım tek şey İtalya'yı yarışta tutmak"

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
İtalya orta saha oyuncusu Andrea Prilo, yaklaşan emekliliğine değil, milli takımı son 16’ya çıkarmaya odaklandığını söyledi.
24/06/2014 - 00:11
Azzurri’nin 2006 Dünya Kupası’ndaki performansının önemli dayanak noktalarından olan Pirlo, geçtiğimiz hafta 2014 Dünya Kupası’nın milli takımla son çıkışı olacağını duyurdu. 
 
“Şu anda odaklandığım tek şey İtalya’yı yarışta tutmak” diyen Pirlo, “Henüz geleceğimi düşünmeye başlamadım bile” şeklinde konuştu. 
 
Bütün Dünya Kupası maçlarının önemli olduğunu söyleyen tecrübeli orta saha Uruguay’la yapacakları maçın ise yarı final veya final gibi olduğunu söyledi ve ekledi: 
 
“Uruguay maçı bizi çok endişelendirmiyor ama tabi ki belirleyici bir maç olacak. Yap ya da yık maçı bu. Tabi ki ikinci tura gidemezsek bütün ekip için büyük bir hayal kırıklığı olacak ama bu maçı alabilecek kapasiteye sahibiz. Sahaya beraberlik için çıkmayacağız.” 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.