Prandelli: "İtalya'dan kaçmadım"

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Cesare Prandelli, İtalya’nın Dünya Kupası’nda aldığı sonucun ardından İtalya’dan kaçtığı yönündeki eleştirilere cevap verdi. Galatasaray’ın yeni hocası aynı zamanda Antonio Conte’yi de milli takıma teknik direktörlük yapmanın zorlukları konusunda uyardı.
21/07/2014 - 16:48
İtalya teknik direktörülüğünden istifa ettikten sonra Galatasaray ile anlaşan Cesare Prandelli, Dünya Kupası’nda başarısız olduğu için İtalya’dan kaçtığı yorumları hakkında konuştu. 
 
Corriere della Sera gazetesine yaptığı açıklamada Prandelli, “Son günlerde profesyonel hayatta inişlerin de çıkışların da olabileceği gerçeğiyle yüzleşiyorum. Hakkımda çok acımasızca eleştiriler yapıldı ama yine de kendimi mağdur olarak görmüyorum” dedi. 
 
Dünya Kupası macerasını stres açısından en yüksek seviyede olduğunu ifade eden 56 yaşındaki teknik adam, “Sadece profesyonel stresten bahsetmiyorum sert eleştirilere hedef oluyorsunuz. Ama kişisel olarak saldırıya uğradığımı gördüğümde… Özellikle kaçtığım yönündeki suçlamarı okuduğumda çok sarsıldım. Bu kesinlikle doğru değil” şeklinde konuştu. 
 
Prandelli Galatasaray’a gelmesi hakkında ise şunları söyledi: 
 
“Galatasaray’dan aradılar. Sonra tekrar aradılar. ‘Büyük bir kulübüz. Sizin için 8 hocayı bekletiyoruz’ dediler. Ayakkabılarımı giyip sahaya çıkmak ihtiyacı duyuyordum. Beni seven insanlar komada bir adam görüyorlardı bunu yapmayı onlara da borçluyum. Bu bir mücadele. İşimi yapacağım ve oyuna geri döneceğim.”
 
Tecrübeli teknik adam son olarak milli takım hakkında değerlendirmelerde bulundu ve sözlerini şöyle tamamladı: 
 
“Milli takım şu anda hala savruluyor ama toparlanacaklar. Oyuncular bu durumu düzeltebilirler ama benim Azzurri ile olan zamanım doldu. Conte bir keresinde kaybetmenin ölmek gibi olduğunu söylemişti. Buna katılıyorum. Eğer teknik direktörlüğe seçilirse Juventus’taki motivasyonunu bu tarafa geçirmekte zorluk çekebilir. Milli takımın vakti yok. Ama bunlar onun sorunları.”
Kaynak: Football Italia

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.