Ronaldo: ''Başımız dik ayrılıyoruz''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Cristiano Ronaldo, Portekiz'in 2014 Dünya Kupası'na veda etmesi üzerine değerlendirmelerde bulundu. Ronaldo, ellerinden geleni yaptıklarını ama yeterli olmadığını söyledi.
27/06/2014 - 11:49
Portekiz ve Gana dün akşam G Grubu son maçında karşı karşıya geldi. ABD ve Almanya’nın da olduğu grupta, Portekiz Gana’yı 2-1 yenmesine rağmen averaj dolayısıyla gruptan çıkamadı ve kupaya veda etti. 
 
80. dakikada takımı adına galibiyet golünü kaydeden Cristiano Ronaldo ise “Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık ama olmadı” şeklinde konuştu. “Bu mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı” diyen “Maçın Adamı”, turnuvayı gururlu bir şekilde terk ettiklerini ifade etti. 
 
Portekiz teknik direktörü Paulo Bento, takımının kupadan elenmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Almanya maçındaki 4-0’lık skorun ağır bir yenilgi olduğunu söyledi ve ekledi: “ABD karşısında şans yakaladık ama değerlendiremedik. Bu da bizi Son 16’ya çıkabilmek için çok fazla gol atmak durumunda bıraktı ki bu oldukça zor.”
Gana teknik direktörü Appiah ise son birkaç günde yaşadıkları disiplin sorunlarının takımın performansında büyük bir etki yaratmadığını belirtti. Takımının 2010 Dünya Kupası kadrosuna kıyasla çok daha genç olduğunu söyleyen Appiah, gelecek için iyi bir takım yetiştirdiğini de sözlerine ekledi. 
Kaynak: Goal

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.