Ronaldo: ''Brezilya 1-0 alır''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Brezilya futbolunun efsane isimlerinden Ronaldo, FIFA’ya verdiği röportajda Neymar’ın sakatlığı, takımın Almanya karşısındaki şansı ve Scolari hakkında değerlendirmelerde bulundu.
08/07/2014 - 18:09
Brezilya milli takımının eski oyuncusu Ronaldo, FIFA’ya verdiği röportajda Neymar’ın yokluğunun korkutucu olduğunu söyledi ve ekledi: 
 
“Brezilya çok iyi bir oyuncudan oldu ve gol atma şansı azaldı. Ama yine de ilerlemek zorundayız. Çok iyi oynayan bir takımla karşı karşıya olacağımız zorlu bir yarı final bizleri bekliyor. Neymar’ın yerine geçecek olan oyuncunun onun yokluğunu unutturmak için motivasyonu tam olarak sahaya çıkacağına eminim.” 
 
Bu gece oynanacak yarı final karşılaşması hakkında “Dünya çapında bir maç olacak yorumunda bulunan Ronaldo, “Bence bu dünya çapında bir maç olacak. Almanya’yı Brezilya kaşısında favori takım olarak görmüyorum. Daha doğrusu hiçbir takımı Seleçao karşısında favori olarak görmüyorum” dedi. 
 
Brezilya teknik direktörü Scolari’nin motivasyonu çok yüksek biri olduğunu ifade eden efsane isim, “Scolari’yi çok iyi tanıyorum. Şu anda bütün takımı moral açısından çok iyi bir noktaya getirdiğine eminim. Özellikle de Neymar’ın yerini alacak olan futbolcuyu… Sahaya en iyi silahlarıyla çıkacaktır” şeklinde konuştu. 
 
Maçın sonucunun ne olacağı sorusuna ise Ronaldo “Brezilya 1-0 alır” cevabını verdi.
 
Dünya Kupası’nda yer aldığı süre boyunca kaydettiği 15 golle DK tarihinin en golcü futbolcusu olan Ronaldo, 2014 Dünya Kupası ile birlikte ünvanını Alman milli takımından Klose ile paylaşıyor. Klose bu geceki maçta bir gol atarsa Ronaldo’nun rekorunu kırmış olacak.   
 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.