Sabella: "Almanya korkutucu bir rakip"

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Arjantin teknik direktörü Sabella, Almanya ile oynayacakları final maçı öncesinde konuştu. Çok zor bir takımla karşılaşacaklarının farkında olduklarını ifade eden Sabella, buna rağmen sadece kazanmaya odaklandıklarını söyledi.
13/07/2014 - 15:09
Bu gece 23.00'te Almanya ile Arjantin arasında oynanacak olan final karşılaşması öncesinde FIFA Arjantin teknik direktörü Alejandro Sabella ile kısa bir röportaj gerçekleştirdi. 
 
Almanya takımı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Çok iyi bir takım. Kendilerine has bir tarzları ve çok disiplinli bir oyunları var. Bunun yanında Güney Amerika futbolunun etkilerini taşıyan oldukça iyi futbolcuları var. Korkutucu bir rakip olduklarını söyleyebilirim. 
 
Brezilya’yı 7-1 yenmış olmaları hakkında yorumunuz ne?
Çok nadir karşılaşacağınız bir maçtı. Brezilya ve Almanya arasında kalite açısından çok büyük farklar yok. İkisi de süper güçleri olan takımlar. Bu sonuç sıradışıydı. Neymar’ın sakatlığının yarattığı sıkıntı ile Almanya ilk golü buldu ve oyunu kontrolü altına aldı. 
 
Sizce final maçını kazanmanız bütün takımın performansına mı yoksa Messi’nin performansına mı bağlı?
Takım olarak çıkardığınız oyunla futbolcu olarak çıkardığınız oyun birbirini besliyor. Rakibe boşluk bırakmayan bir takım, sahadaki oyuncuların bireysel olarak daha iyi ilerlemesi açısından çok yararlı. Ama tabi ki Leo dünyanın en iyi oyuncusu. Onun sahada alana sahip olması ve rahat oyun çıkarması her zaman önemli. 
 
Sizce Messi’nin adını tarih kitaplarına yazmak için kupayı kazanması mı gerekiyor?
O zaten tarihe geçti ve en iyiler arasındaki yerini aldı. Bunun ötesinde yapacağı her şey başarılarına eklenecek o kadar. 
 
Takımın maçtan önceki durumu nasıl?
Ortam oldukça pozitif ve oyuncularımın özgüveni yerinde. Dünyanın en iyi takımlarından biri ile karşılaşacaklarını biliyorlar fakat kazanmaya odaklanmış durumdalar. Onları yenmek için kusursuz bir oyun çıkarmamız lazım. 
 
Maracana’da kupayı kaldırmak sizin için ne anlama geliyor?
Profesyonel kariyer açısından konuşmak gerekirse çok büyük bir tatmin. Spor olayları arasında ise varılabilecek en uç nokta. 
 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.