Sabella: ''Hollanda maçı bir savaştı''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Arjantin teknik direktörü Sabella Hollanda ile yaptıkları yarı final karşılaşması için “savaş” benzetmesini yaptı.
10/07/2014 - 12:28
Almanya ile finalde karşı karşıya gelecek olan Arjantin’in teknik patronu Sabella, Alman takımının Brezilya galibiyetinden sonra 1 gün daha dinlenme fırsatı bulduğunu ve bu yüzden maçın ilk yarım saatinin zorlu geçebileceğini söyledi. 
 
Hollanda ile yarı final mücadelesi veren ve Arjantin, 1990 yılından bu yana ilk kez finale çıkıyor. Tangocuların teknik direktörü Sabella, Hollanda karşılaşması için şunları söyledi: 
 
''Birçok kişi adına çok mutluyum. Ekip, oyuncular, Arjantin halkı, ailem… Bu tarihi bir an. Zorlu ve eşitliğin hüküm sürdüğü bir maçtı ve berabere bitmesi sürpriz olmadı. Kazanmaktan bir an bile vazgeçmedik.''
 
59 yaşındaki teknik adam, “Bazı oyuncularımız Hollanda ile girdiğimiz savaştan oldukça yorgun çıktı. Şimdi önümüzde bir final maçı var. Almanya gibi bir takımın karşısında çıkmak kolay değil ama kupayı almak için elimizden gelen her şeyi yapacağız”  dedi. 
 
Alman oyuncularının fiziksel güce, cesarete ve biraz da Güney Amerika dokunuşuna sahip olduğunu belirten Sabella, Almanya’nın Brezilya ile yaptığı maçı izlediğini söyledi ve ekledi: “İlk 45 dakikada oyunlarını belirlemişlerdi zaten. İkinci yarı daha rahat davrandılar. Pazar akşamı neler olacağını göreceğiz.” şeklinde konuştu. 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.