Sabella: ''Messi 'Altın Top'u hak etti''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Dünya Kupası’nı ikinci olarak kapatan Arjantin’in teknik patronu Sabella, “Finale kadar ilerleyerek büyük bir rüyayı gerçekleştirdik, ama tamamlayamadık” yorumunda bulundu.
14/07/2014 - 11:27
Dünya Kupası’nı ikinci olarak kapatan Arjantin’in teknik patronu Alejondro Sabella, final maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu. 
 
Takımının Arjantin forması için her şeyini ortaya koyduğunu ifade eden Sabella, “Oyuncularımla gurur duyuyorum. Onlar olağanüstü savaşçılar. Çok iyi bir turnuva çıkardılar. Terlerinin son damlasına kadar sahada mücadele ettiler” şeklinde konuştu. 
 
Kaybettikleri final karşılaşması hakkında da konuşan teknik adam, “Bence çok sert geçen bir maç oldu. Almanya daha iyi başladı ve iyi bir takım olarak topu güzel kullandı. İnişli çıkışlı bir maçtı, karşımıza çıkan şansları kullanamadık. Oyuncularımı çabaları için tebrik ediyorum. Almanya’yı da tebrik etmek istiyorum” dedi. 
 
Messi’nin “Altın Top”u hak ettiğini savunan Sabella, “Messi bu ödülü hak etti çünkü bu turnuva sizden en iyisini yapmanızı bekler ve o inanılmaz iyi bir Dünya Kupası çıkardı. Takım için vazgeçilmez bir faktör oldu. Ve neden en iyiler arasında olduğunu bir kez daha gösterdi” değerlendirmesinde bulundu.  
 
Son olarak geleceği için konuşan Sabella, sözlerini şöyle tamamladı:
 
“Şu anda oyuncularımın ve yardımcılarımın yanında olmak istiyorum. Biraz da dinlenmeye ihtiyacım var. Gelecekte ne olacağı hakkında şu anda bir şey söyleyemem.”
 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.