Scolari: ''Bir elimiz kupada''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Brezilya teknik direktörü Luiz Felipe Scolari, takımının bir elinin artık kupada olduğunu söyledi.
04/07/2014 - 11:08
Brezilya teknik direktörü Scolari, bu gece oynanacak çeyrek final öncesi yerel basına açıklamalarda bulundu. 
 
Bu hafta Scolari’nin takımda bazı değişiklikler yapmak istediğine dair çıkan haberler hakkında konuşan Scolari, söylediklerinin çarpıtıldığını ve o gazetecilerle görüşmeyeceğini ifade etti ve ekledi: 
 
“Bu aşamada ekibe bazı oyuncuları ekleyebilirim demiştim. Bunu her hoca ister. Karşılaştığınız her takımın karakteri farklı olduğu için imkan olsa bazı oyuncular eklemek istersiniz. Ama bu takımımdan memnun olmadığım anlamına gelmez. Onların bizi zafere taşıyacağını biliyorum.” 
 
Görüşmek istemediği gazeteciler için ise hocalığı hakkında yazdıkları yorumlarda hadlerini aştıklarını söyleyen Scolari, “Beni beğenen beğenir, beğenmeyen ise umrumda değil. Cehenneme kadar yolunuz var” şeklinde konuştu. 
 
Takım olarak bulundukları noktayı basitçe “7 adımlık yolun 5. adımına geçiyoruz” şeklinde ifade eden teknik adam, “Taraftarımız bizim kazanmak istediğimizi ve nasıl kazanacağımızı duymak istiyor. Final için ısrarımızı sürdürmeliyiz” dedi. 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.