Scolari İstifa Etti

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
2014 Dünya Kupası'na ev sahipliği yapan Brezilya'da teknik direktör Scolari istifa etti.
15/07/2014 - 10:49
Ev sahipliği yaptığı 2014 Dünya Kupası yarı finalinde Almanya'ya 7-1 yenilenerek şampiyonluk mücadelesi sona eren Brezilya'da teknik direktör Luiz Felipe Scolari istifa etti.
 
Brezilya Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada ilk olarak Scolari ve ekibinin yanı sıra tüm oyunculara teşekkür edilirken, deneyimli teknik adamın istifasının kabul edildiği belirtildi.
 
Sambacıları 2002 yılında son şampiyonluğuna ulaştıran 65 yaşındaki teknik adam Brezilya'nın 1950'de yapamadığını gerçekleştirip, kendi evinde düzenlendiği organizasyonda şampiyon yapma niyetindeydi ama bu hayale Almanya son verdi. 
 
Almanya maçı sonrası ''Her zaman 7-1 kaybeden hoca olarak hatırlanacağım ama bu işi kabul ettiğimde bu risklerin farkındaydım'' diyen Scolari, ''Kadroyu ve taktikleri belirleyen benim. Sorumluluk da bana ait'' ifadelerini kullanmıştı.
 
Scolari'nin yerine takımın başına geçici olarak Brezilya 23 Yaş Altı Milli Takımı Teknik Direktörü Alexandre Gallo getirildi. 
 
Grubu lider tamamlayan Sambacılar daha sonra Şili ve Kolombiya'yı geçerek yarı finale yükseldi. Yarı finalde Almanya'ya karşı 7-1'lik skor ile tarihinin en ağır mağlubiyetini alan Brezilya, üçüncülük maçında da Hollanda'ya 3-0 yenildi ve 1974'ten beri ilk kez kupada üst üste 2 maç kaybetti.
 
Organizasyonu dördüncü tamamlayan Brezilya, oynadığı 7 maçta kalesinde 14 gol gördü. Scolari'nin öğrencileri, 1986'de Belçika'dan sonra kupa tarihinde 14 gol üstü yiyen son takım oldu.

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.