Scolari: ''Özür diliyoruz''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Almanya karşısında ağır bir yenilgi yaşayan Brezilya’nın teknik direktörü Scolari, karşılaşma hakkında değerlendirmelerde bulundu.
09/07/2014 - 11:47
Brezilya teknik direktörü Scolari, 7-1’lik Almanya yenilgisi hakkında konuştu. 
 
Hayatının en kötü  günü olduğunu ifade eden teknik adam, “Her zaman 7-1 mağlup olmuş bir hoca olarak hatırlanacağım ama bu işi kabul ederken bu riski göze almıştım” dedi. 
 
Brezilya halkından ve taraftarlardan özür dileyen Scolari, “Yapabileceğimizin en iyisini yaptık. Çok iyi bir takıma yenildik. Bu hatamızdan dolayı lütfen bizi affedin. Finale kalamadığımız için özür diliyoruz” şeklinde konuştu.
 
Scolari, sözlerine şöyle devam etti: 
 
“Bunun sorumlusu kim diyecek olursanız, benim. Oyuncularım bu sorumluluğu benimle paylaşmak istese de bu doğru olmaz. Sonuçta taktikleri ve oyuncuları seçen benim.
 
Neymar’ın olmayışını bahane etmeyelim. O bir hücum oyuncusu. Almanya bu skoru o oyundayken de yakalayabilirdi. İnanılmaz bir oyun sergilediler. 6 dakikada 4 gol yemek normal değil. Almanya takımı bile buna inanamadı ama böyle şeyler olabilir.” 
 
Son olarak birçok oyuncusunun yüksek seviyedeki kulüplerde oynamaya devam edeceğini ifade eden Scolari, “Hayat devam ediyor. Bu bir son değil” dedi. 
 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.