TV8, Dünya Kupası'nda Yok

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Acun Ilıcalı'nın, TV8'i aldıktan sonra yaptığı ilk ciddi hamlelerden biri TRT ile 2014 Dünya Kupası'nın bazı maçlarına dair yaptığı anlaşmaydı. Ancak ünlü televizyoncuya FIFA'dan kötü haber geldi.
22/04/2014 - 11:49
TV8'i satın alan Acun Ilıcalı, yaz dönemi için sürpriz bir hamle yapmış ve TRT ile 2014 Dünya Kupası'nın bazı maçlarını yayınlama anlaşması imzalamıştı.
 
Acun Ilıcalı'dan bir sürpriz daha
TRT ile imzalanan anlaşmaya göre, 12 Haziran-13 Temmuz 2014 tarihleri arasında Brezilya'da gerçekleşecek 2014 Dünya Kupası’nda oynanan maçlardan TRT’deki iftar saatine denk gelenleri, TV8 yayınlayacaktı. Böylece Acun Ilıcalı, sonbaharda başlayacak yeni yayın dönemini beklemeden TV8’i atağa kaldıracak ve maç önü, devre arası ve sonunda yeni programlarını tanıtacaktı.
 
Ancak TRT yetkililerinin bu konuda verdiği son bilgi şu: "O iş olmadı. Çünkü Dünya Kupası maçlarının pazarlama hakkını elinde bulunduran ve bize de satan Avrupa Yayın Birliği’nin (EBU) kriterlerinden biri HD yayın mecburiyeti. EBU, TV8’in HD çıkışı olmadığı için Dünya Kupası maçlarını yayınlamasına izin vermedi. O nedenle 2014 Dünya Kupası’nın tüm maçları sadece TRT’de.” (Ali Eyüboğlu / Cadde)

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.