Vela Dünya Kupası'nda yok

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Real Sociedad forması giyen yıldız futbolcu, Dünya Kupası'nda Meksika Milli Takımı'nı yalnız bırakacak.
04/02/2014 - 19:06
Meksika, Brezilya'da düzenlenecek Dünya Kupası'na büyük olasılıkla en önemli yıldızından yoksun olarak katılacak. Son 3 yılda federasyon ve eski teknik adam Jose Manuel de la Torre ile yaşadığı sorunlar nedeniyle milli takım formasını giymeyen Vela, Dünya Kupası'nda da Meksika formasını giymeyeceğini federasyona bildirdi.
 
Yeni milli takım hocası Herrera ile Madrid'de bir araya gelen Real Sociedad'lı futbolcu, soğuk tavırlarını devam ettirdi ve kararından vazgeçmedi. Bunun üzerine Meksika Futbol Federasyonu, Vela'nın Brezilya'da onlarla birlikte olmayacağına ilişkin bir bildiri yayınladı.
 
2010 Dünya Kupası'nda takımıyla birlikte yer alan ve 35 kez formasını terlettiği ekipte 9 gole imza atan Vela, 2010 yılının Ekim ayında Kolombiya ile oynayacakları bir hazırlık maçından önce 12 arkadaşı ile beraber partiye katıldığı gerekçesiyle 6 ay milli takımdan uzaklaştırılmıştı ve kişi başı $4,000 cezaya çarptırılmışlardı.
 
Bu olayın ardından Milli Takım'la arası açılan Vela, 2011 Şubat'ında Venezuela ile oynanan hazırlık karşılaşmasında geri dönüş yapmıştı. Ancak kötü performansı nedeniyle medya ve hocası tarafından sert bir biçimde eleştirilen yıldız isim, 2012 Olimpiyatları ve 2011-2013 Gold Cup organizasyonlarında yer almayarak ulusal takım defterini kapattı. 

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.