Wilmots: ''Tüm ülke için kutlama zamanı''

FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00
Belçika teknik direktörü Marc Wilmots, ABD’yi 2-1 yendikleri 2. tur maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. Büyük bir sevinç yaşadıklarını ifade eden teknik adam, “Tüm ülke için kutlama zamanı. Tarihi bir zafer elde ettik'' dedi.
02/07/2014 - 14:59
Belçika teknik direktörü Wilmots, 2-1’lik ABD galibiyeti için ''Maçın kontrolü tamamiyle bizdeydi. Belki 15 tane pozisyon yakaladık. Ama bunları bir türlü gole çeviremedik. Son dakikalarda sıkıntılar yaşasak da başından sonuna kadar galibiyeti hak ettik. Oyuncularımın hepsi limitlerindeydi” değerlendirmesinde bulundu. 
 
ABD maçında ileriyi düşünen bir Belçika takımı gördüklerini söyleyen Wilmots, “Jurgen Klinsmann ve ABD takımını tebrik etmek istiyorum. Özellikle de mücadeleyi müthiç hale getiren Tim Howard’ı. Cesurduk, limitlerimize kadar kendimizi zorladık ve galibiyeti hak ettik. Şimdi Arjantin maçına hazırlanmak için 4 günümüz var. İyi hazırlanacağız. Favori takımlardan olmadığımızı biliyorum ama kazanmak istiyoruz” şeklinde konuştu. 
FOTOĞRAF ALBÜMÜ

Lahm: "Sorumluluk yeni jenerasyonun"

Philipp Lahm, sürpriz bir şekilde Almanya milli takımından emekli olma kararını Die Zeit gazetesine açıkladı.

Löw: ''İlk günkü kadar motiveyim''

Joachim Löw Almanya Futbol Federasyonu internet sitesinin sorularını yanıtladı. Alman teknik adam, Dünya Kupası, takımın Berlin’de karşılanması, Philipp Lahm’ın emekliliği ve yeni yardımcısı hakkında değerlendirmelerde bulundu.