FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00

Lider Belçika ABD ile oynayacak

Güney Kore ve Belçika 2014 Dünya Kupası H Grubu son maçında karşı karşıya geldi. Güney Kore'yi 1-0 mağlup eden grup lideri Belçika, Son 16'da G Grubu ikincisi ABD ile eşleşti.

H Grubu'nda Kritik Mücadele: Güney Kore - Cezayir

2014 Dünya Kupası H Grubu ikinci maçında grubun puansız tek takımı Cezayir ile Güney Kore karşı karşıya geliyor.

İstikrarlı Asyalı: Güney Kore

2002 yılında dördüncü olan takımda yer alan Hong Myung-bo'nun çalıştırdığı Güney Kore, art arda 8'inci kez FIFA Dünya Kupası'na katılıyor.

Güney Kore ve Belçika 4. kez buluşuyor

Güney Kore ile Belçika, bu gece 23.00’te Sao Paulo'daki Arena Corinthias'da H Grubu son maçı için karşı karşıya gelecek. Maçta Avustralyalı hakem Benjamin Williams düdük çalacak.

Rusya ve Güney Kore Yenişemedi

Gruplardaki ilk maçlar tamamlanırken, son mücadele Rusya ile Güney Kore arasında oynandı. Karşılıklı atılan 1'er golle mücadele beraberlikle sona erdi.

2002 FIFA Dünya Kupası: Japonya & Güney Kore

Dünya Kupası, Amerika ve Avrupa’nın ardından ilk kez 2002’de Asya’da düzenlendi. Kuşkusuz Türkiye için en önemli turnuva bu oldu. Milli takım, 48 yıl aradan sonra katılma başarısı gösterilen kupada üçüncülüğü elde etti.

Cezayir: 32 yıl sonra gelen galibiyet

Cezayir, Dünya Kupası H Grubu karşılaşmasında Güney Kore'yi 4-2 mağlup etti. Bu skorla Cezayir, bir Dünya Kupası maçında en fazla gol atan Afrika takımı oldu.

"Taeguk Savaşçıları" Rusya karşısında

Dünya Kupası bu sene birçok takımı tarihlerinde ilk kez karşı karşıya getiriyor. Bu takımlar arasında Rusya ile Güney Kore de var. İki takım bu gece 01.00’de Cuiaba kentindeki Pantanal Stadı’nda ilk grup maçına çıkacaklar.