FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00

2014 Dünya Kupası'nın Farklı Yüzü: Japon Taraftarlar

Japonya 2014 Dünya Kupası'na veda etse de taraftarları ile kupaya damga vurdu

İkisi de kazanmak zorunda: Japonya - Yunanistan

2014 Dünya Kupası C Grubu’nda ilk maçlarını kaybeden Japonya ve Yunanistan karşı karşıya geliyor. Kaybedenin turnuvaya veda edeceği karşılaşmada üst tur için iki takım da kazanmak zorunda

2002 FIFA Dünya Kupası: Japonya & Güney Kore

Dünya Kupası, Amerika ve Avrupa’nın ardından ilk kez 2002’de Asya’da düzenlendi. Kuşkusuz Türkiye için en önemli turnuva bu oldu. Milli takım, 48 yıl aradan sonra katılma başarısı gösterilen kupada üçüncülüğü elde etti.

Kolombiya tarih yazdı, Mondragon rekor kırdı

Japonya ile Kolombiya arasında oynanan C Grubu son maçında Kolombiya, üst üste gollerle 4-1'lik galibiyetin sahibi oldu. Kolombiya'nın ve bir zamanlar Galatasaray'ın usta kalecisi Mondragon ise 43 yaşında maçın son dakikalarında oyuna alınarak Dünya Kupası tarihinde oynayan en yaşlı futbolcu olarak rekor kırdı.

Çare Drogba!

Brezilya'da düzenlenen 2014 FIFA Dünya Kupası C Grubu'nda Fildişi Sahili, Drogba'nın sonradan oyuna girip maçı hareketlendirmesi ile Japonya'yı 2-1 mağlup etmeyi başardı.

Samuraylar Savaşa Hazır: Japonya

Japonya, 2014 Brezilya ile birlikte beşinci kez üst üste Dünya Kupası'na katılıyor.

Japonya Yunanistan defansını geçemedi

Japonya, 52 dakika bir kişi eksik oynayan rakibi Yunanistan'ın defansını baskılı oyununa rağmen geçemedi ve maç 0-0 sona erdi.

Filler'in Rakibi Japonya

Yirminci kez Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda C Grubu ekipleri Fildişi Sahili ve japonya günün diğer maçında karşı karşıya gelecek.

Asya Temsilcisinin Güven Kaynağı: Keisuke Honda

Son zamanların parlayan milli takımlarından bir tanesi olan Japonya, 2014 Dünya Kupası'nda sürpriz peşinde koşan ülkelerden biri olacak. Avrupa'nın önemli takımlarında forma giyen birçok isme sahip olan Asya ekibinin liderliğini ise Keisuke Honda üstlenecek.