FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00

Yobo Tarihe Geçti

Fenerbahçe ile sözleşmesi bulunan Joseph Yobo, Fransa maçında 100'üncü kez milli oldu.

Arjantin'den 3'te 3!

F Grubu'nun son maçında Nijerya ve Arjantin karşı karşıya geldi. Nijerya iki kere beraberliği yakaladığı maçta, Rojo'nun golüne engel olamadı. Sahadan 3-2 galip ayrılan Arjantin F Grubu'nu lider olarak tamamladı.

2014 Dünya Kupası'nın ilk golsüz maçı

2014 FIFA Dünya Kupası'nda ilk kez resmi olarak karşı karşıya gelen İran ve Nijerya sahadan golsüz ayrıldı. Böylece karşılaşma bu yılki turnuvanın ilk skorsuz ve berabere maçı oldu.

Emenike ile 1998 Ruhu: Nijerya

2014 Brezilya ile birlikte beşinci kez Dünya Kupası'nda yer alacak olan Nijerya, Fenerbahçeli Emenike ve Rizespor’dan Oboabona ile 1994 ve 1998'deki gibi gruptan çıkmaya çalışacak.

Fransa Sonradan Açıldı

2014 Dünya Kupası ikinci turunda Nijerya ile karşılaşan Fransa, ikinci yarıda bulduğu goller ile maçı 2-0 kazandı ve çeyrek finale yükseldi.

Nijerya, Bosna'nın biletini kesti

F Grubu'nun ikinci maçında Nijerya ve Bosna Hersek karşı karşıya geldi. Ofsayt nedeniyle sayılmayan nizami golü sonrasında kalesinde gördüğü gol ile sahadan 1-0 mağlup ayrılan Bosna Hersek, Dünya Kupası'na veda etti.

İran ve Nijerya ilk kez karşılaşıyor

İran ve Nijerya bu akşam ilk grup maçında karşı karşıya gelecek. BaixadaCuritiba Stadı’ndaki karşılaşma saat 22.00’da başlayacak. Maçın hakemi ise Carlos Vera.

Fransa'nın Rakibi Nijerya

2014 Dünya Kupası'nda grubu lider tamamlayan Fransa, ikinci turda Nijerya ile karşılaşacak.

Tarihte İlk Kez: Nijerya - Bosna Hersek

2014 Dünya Kupası F Grubu ikinci maçında karşılaşacak olan Nijerya ve Bosna-Hersek, tarihlerinde ilk kez karşı karşıya geliyor

Nijerya'nın Silahı Tanıdık Bir İsim: Emmanuel Emenike

Amerika 1994'ten bu yana sadece 2006'da Almanya'da düzenlenen Dünya Kupası'na katılamayan Nijerya, 2014 Brezilya'da bir tık daha ileri gitmek istiyor. Afrika ekibinin Güney Amerika'daki en önemli ismi, Fenerbahçe'nin forveti Emmanuel Emenike olacak.