FİNAL
Almanya - Arjantin
13 Temmuz 2014, Pazar - 22:00

3.LÜK MAÇI
Brezilya - Hollanda
12 Temmuz 2014, Cumartesi - 23:00

Kolombiya'nın Rakibi Uruguay

Kolombiya ile Uruguay, 2014 Dünya Kupası ikinci turunda çeyrek finale çıkmak için karşılaşacaklar

Natal'da Tur Maçı: İtalya - Uruguay

2014 Dünya Kupası’nda Ölüm Grubu olarak adlandırılan D Grubu’nda İtalya ve Uruguay üst tura çıkmak için karşı karşıya gelecek.

Kosta Rika sonradan açıldı

Ölüm grubu olarak adlandırılan D Grubu’nda açılış maçı Uruguay ile Kosta Rika arasında oynandı. Maçın ilk yarısında Uruguay daha baskın oynayan taraf oldu. Kosta Rika ise ikinci yarıda temposunu artırmasıyla 3-1’lik skora imza attı.

1930 FIFA Dünya Kupası: Uruguay

FIFA Dünya Kupası ilk kez 1930 yılında Uruguay'da 13 takımla gerçekleştirildi. Turnuvanın şampiyonu ise evsahibi takım Uruguay oldu.

Suarez'e Ağır Ceza

2014 Dünya Kupası D Grubu son maçında Chiellini'yi ısıran Suarez'e 9 maç ceza ve 4 ay futbol müsabakalarından men cezası verildi.

Suarez 2 - İngiltere 1

2014 Dünya Kupası D Grubu'nda ölüm-kalım maçı olarak nitelendirilen karşılaşmada ilk maçlarını kaybeden Uruguay ile İngiltere karşı karşıya geldi. Uruguay,sakatlığı nedeni ile ilk maçta oynayamayan Suarez'in attığı 2 golle maçı kazandı.

Bir Turnuva Geleneği: Ölüm Grubu

Brezilya'da düzenlenecek olan 2014 FIFA Dünya Kupası'nda İtalya, İngiltere, Uruguay ve Kosta Rika, 'Ölüm Grubu'nda birbirleriyle mücadele edecekler.

1950 FIFA Dünya Kupası: Brezilya

II. Dünya Savaşı'nın etkileri uluslararası alanda hemen hemen tüm spor faaliyetlerinin durdurulmasına sebep olmuşken FIFA'nın fikir birliğiyle 12 sene sonra 4. Dünya Kupası Turnuvası Brezilya'da düzenlendi.

İtalya'dan Kupa'ya veda...

D Grubu son maçında İtalya ve Uruguay karşılaştı. Marchisio'nun 59. dakikada kırmızı kart gördüğü maçta, Uruguay Godin'in golüyle İtalya'yı yenerek bir üst tura yükselen takım oldu. İtalya Dünya Kupası'na grup maçları sonunda veda etti.

Tamam mı devam mı maçı: Uruguay - İngiltere

2014 Dünya Kupası’nda Ölüm Grubu olarak adlandırılan D Grubu’nda ilk maçlarını kaybeden Uruguay ve İngiltere karşı karşıya geliyor.

Uruguay'ın 'Altın' Golcüsü: Luis Suarez

Son Dünya Kupası'nda yarı finale çıkma başarısı gösteren Uruguay, bu kez daha zorlu bir grup aşamasını geçerek aynı başarıyı tekrarlamak istiyor. O turnuvadaki kadroyu büyük ölçüde koruyan ekibin silahı ise, sakatlığı bulunmasına rağmen Liverpool'lu Luis Suarez.

Dünya Kupası'nda İlklerin Takımı: Uruguay

Bu yaz Brezilya'da düzenlenecek olan olan FIFA Dünya Kupası'nda yer alacak olan Uruguay, kupa tarihinde önemli yer ediniyor.